wdr دوربین مداربسته
WDR در دوربین های مداربسته و تفاوت آن با DWDRReviewed by آیس پلاس on Oct 28Rating: 5.0WDR در دوربین های مداربسته و تفاوت آن با DWDRWDR یکی از مهمترین مشخصه هایی است که باید در دوربین مداربسته ای که قرار است در یک محیط حساس نصب شود ، وجود داشته باشد. DWDR نیز...

WDR در دوربین های مداربسته یا به عبارتی wide dynamic range برای فیلتر کردن نورهای مزاحم جهت ارائه تصاویر با وضوح بالاتر در دوربین های مداربسته به کار برده می شود.

زمانی که دوربین مداربسته در محیطی نصب شده که که در آن محیط تشعشات نوری بسیاری وجود دارد و از جهات مختلف نور به لنز دوربین می تابد در این زمان اگر دوربین مجهز به سیستم WDR نباشد نمی تواند تصویری واضح از محیط و سوژه مورد نظر نمایش دهد و تصویر را بصورت تار و نامفهوم نمایش می دهد. در زیر چند نمونه تصویر برای مقایسه تصویر دوربین با WDR و بدون WDR بارگذاری شده است.

WDR در دوربین های مداربسته
WDR در دوربین های مداربسته

نحوه عملکرد WDR در دوربین های مداربسته

در دوربین های مداربسته با تکنولوژی WDR از دو پردازنده برای پردازش تصاویر استفاده می شود پردازنده اول تصاویر را با شدت نور بالا و پردازنده دوم تصاویر را با شدت نور پایین پردازش می کنند سپس با ادغام این دو تصویر تصویری مطلوب از محیط ارائه می دهد.

تفاوت WDR با DWDR در دوربین های مداربسته

DWDR در واقع کوتاه شده digital WDR می باشد. در دوربین های مداربسته با مشخصه DWDR در واقع دو پردازنده تصویر وجود ندارد و تصاویر با یک پردازنده به صورت نرم افزاری و دیجیتالی پردازش و نور های مزاحم حذف می شود و تصوری مطلوب تر نسبت به حالتی که WDR وجود ندارد ارائه می دهد.

در واقع اگر با تکنولوژی WDR تصویر تا 80 در صد مطلوب می شود با DWDR این مقدار 20 درصد می باشد.

تفاوت بین WDR و DWDR

تفاوت WDR و DWDR

پیشنهاد می شود برای محیط های بیرون ساختمان حتما از دوربین های مداربسته مجهز به WDR استفاده نمایید بخصوص در محیط هایی که خودرو تردد دارد. همچنین برای محیط های داخل ساختمان زمانی که زاویه دوربین مداربسته به سمت پنجره یا در ورودی می باشد از دوربین مداربسته با WDR یا حداقل DWDR استفاده نمایید تا تصاویر را با وضوح تصویر بالاتر نمایش دهد.

بد نیست مقاله کوتاه در مورد تکنولوژی blc و hlc در دوربین مداربسته را نیز مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه