REMOTE VIEWING BY STATIC IP
آموزش کامل انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش ای پی استاتیک ip staticReviewed by شهاب on May 11Rating: 5.0آموزش کامل انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش ای پی استاتیک ip staticآموزش صفر تا صد انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل به روش ای پی استاتیک با سرعت بالا- انتقال تصویر دوربین مداربسته با IP STATIC ای پی استاتیک در شیراز

همانطور که می دانید داشتن تصاویر دوربین مداربسته روی موبایل یکی از مهمترین فاکتور برای دارندگان این نوع سیستم امنیتی است. در صفحات دیگری از سایت، به بررسی تفاوت بین انتقال تصویر با ip static و روش p2p و مزایا و معایب هر کدام پرداختیم. هرچند دانستن این تفات ها پیشنیاز این مطلب نیست ولی توصیه می کنیم این تفاوت ها را مطالعه کنید. حال به آموزش کامل و گام به گام نحوه انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل به روش ای پی استاتیک یا ip static ) ip valid) می پردازیم. لازم به ذکر است که اگر برای انتقال تصویر با ای پی استاتیک در شیراز به کمک حضوری نیاز دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

درصورتی که تمایل دارید این آموزش را بصورت فیلم ببینید از ویدیوی آموزشی در آخر همین پست استفاده کنید.

REMOTE VIEWING CCTV
انتقال تصویر به روش ای پی استاتیک در شیراز

جهت انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش ای پی استاتیک ip static مراحل زیر را انجام دهید

دریافت ip static یا همان ای پی استاتیک از شرکت ارائه دهنده اینترنت جهت انتقال تصویر

برای این کار ابتدا نیاز است تا از شرکت ارائه دهنده اینترنت خود درخواست یک ای پی استاتیک بدهید. مثلا اگر از خدمات شرکت آسیا تک استفاده می کنید، از انها بخواهید به شما یک ای پی استاتیک (ولید) اختصاص دهند.

نکته: انتقال تصویر از طریق ای پی استاتیک در صورت ناموفق بودن می تواند دلایل متنوعی داشته باشد که در این مقاله تمام موارد بیان شده است. پس با دقت تمام مراحل را انجام دهید.

چک کردن ای پی استاتیک (ip static) دریافت شده جهت انتقال تصویر

بعد از دریافت ای پی استاتیک ، ( که در بیشتر مواقع دو روز زمان می برد) اول باید مطمئن شوید که ای پی دریافت شده، درست کار می کند و اصطلاحا پینگ می دهد (خیلی از مواقع ممکن است با اینکه تمام تنظیمات را درست انجام داده اید ولی انتقال تصویرصورت نمی گیرد در آخر هم بعد از کلی سعی و خطا متوجه می شوید که در واقع ای پی درست کار نمی کند. پس همین الان چکش می کنیم) برای این کار وارد سایت ping.eu می شویم. از صفحه باز شده گزینه اول که ping  هست رو کلیک کنید.

وارد صفحه جدید که شدید داخل کادر ip address ای پی استاتیک خود را وارد کنید حال روی go کلیک کنید اگه packet loss عدد 100 را نشان داد یعنی اینکه ای پی شما مشکل داره و باید با شرکت ارائه دهنده اینترنت تماس بگیرید تا مشکل را حل کنند ولی اگه مقدار  packet loss عدد صفررا نشان داد بهتون تبریک میگم ای پی شما درست کار می کنه حالا به ادامه مطلب توجه کنید.

اتصال مودم یا روتر به دستگاه DVR یا NVR

پس از اطمینان از ای پی ادرس دریافت شده، مطمئن شوید که اتصال مودم اینترنت به دستگاه DVR یا NVR از طریق کابل شبکه برقرار باشد که برای اطمینان از این مورد باید چراغ زرد رنگ پورت شبکه، واقع در پشت DVR را چک کنید که باید در حالت چشمک زن باشد.

تنظیمات IP STATIC در دستگاه DVR جهت انتقال تصویر ای پی استاتیک

در صورت گذر از این مراحل، وارد صفحه تنظیمات دی وی ار شوید. داخل منوی تنظیمات بدنبال زیر منوی شبکه یا network بگردید.

انتقال تصویر به روش ای پی استاتیک در شیراز

مطابق تصویر در صفحه network تیک مربوط به گزینه DHCP را بردارید و ای پی ادرس DVR را یاداشت کنید. و گزینه subnet mask را 255.255.255.0 قرار دهید. سپس  Gateway را که همان ادرس مودم هست و در 99 درصد موارد 192.168.1.1 است، را وارد کنید. توجه داشته باشید که ای پی دستگاه باید هم رنج ای پی مودم باشد مثلا 192.168.1.18 باشد.

 تنظیمات DNS رو دست نزنید چون مربوط به شرکت ارائه دهنده اینترنت هست و در اکثر موارد مشکلی ندارند.

در همین صفحه چند عدد پورت با عنوان های متفاوت می بینید که پورت مربوط به انتقال تصویر روی موبایل MOBILE PORT یا پورت تلفن یا پورت رسانه یا MEDIA PORT هست (در دستگاه های مختلف این نام متفاوت است) این پورت رو هم یادداشت کنید که در بیشتر دستگاه ها 34567 است.

پس شما در این صفحه هم باید ای پی دستگاه DVR و هم پورت مربوط به موبایل را یادداشت کنید.

تنظیمات ای پی استاتیک در مودم ADSL جهت انتقال تصویر ای پی استاتیک

حالا وارد تنظیمات مودم شوید برای این کار ابتدا از اتصال گوشی موبایل یا کامپیوتر خود به مودم مطمئن شوید. سپس ادرس 192.168.1.1 را در مرورگر گوشی موبایل یا کامپیوتر خود وارد کنید و وارد تنظیمات مودم خوذتون شوید. وارد تنظیمات که شدید (از الان به بعد فرض میکنم که مودم اینترنت شما  TPLINK هست ولی مودم ها اکثرا تنظیمات شبیه به هم دارند).

گزینه ADVANCED  رو پیدا کنید. در همین صفحه گزینه NAT رو پیدا کنید. وارد صفحه NAT  که شدید دو گزینه DMZ و VIRTUAL SERVER رو می بینید ( اگر در این صفحه NAT در حالت DEACTIVE  باشد شما باید از منوی کشویی بالا، گزینه PV0 رو روی PV2 قرار دهید یا روی گزینه ای قرار دهید که تنظیمات مودم روی ان انجام شده باشد و NAT در حالت ACTIVE  باشد.)

انتقال تصویر به روش ای پی استاتیک در شیراز

حال اگر فقط یک دستگاه به مودم شما وصل باشد و انتقال تصویر را برای یک دستگاه می خواهید انجام دهید با DMZ راحت تر و عمومی تر می توان این کار رو انجام داد. برای این کار وارد DMZ شوید و ای پی دستگاه دی وی ار را وارد کنید و تنظیمات را ذخیره کنید.( اگر از این مورد برای انتقال تصویر استفاده می کنید نیاز نیست که تنظیمات مربوط به VIRTUAL SERVER  و PORT FORWARDING را مطالعه کنید و مستقیم به سراغ تنظیمات مربوط به نرم افزار موبایل بروید که در ادامه همین مطلب توضیح داده شده است).

تنظیمات VIRTUAL SERVER  و PORT FORWARDING

اگر از چند دستگاه در شبکه مودم استفاده می کنید برای انتقال تصویر و تفکیک دستگاه ها باید از تنظیمات VIRTUAL SERVER  استفاده کنید( درصورتی که فقط یک دستگاه در شبکه باشد مانند دستگاه دی وی ار، بجای DMZ نیز می توانید از VIRTUAL SERVER استفاده کنید) و عملیات PORT FORWARDING رو انجام بدید. برای این کار به ادامه مطلب توجه کنید.

وارد صفحه تنظیمات Virtual server  شوید در این صفحه تنظیمات را مطابق توضیحات انجام دهید.

PORT FORWARDING
انتقال تصویر به روش ای پی استاتیک در شیراز

Rule index: شماره ردیف جدول هست اگر قبلا تنظیماتی در این صفحه انجام نداده اید ان را بر روی 1 قرار دهید در غیر این صورت از اعداد دیگر استفاده کنید.

Application: یک اسم اختیاری است ترجیحا ان را روی http قرار دهید

Protocol: روی گزینه all قرار دهید

Start port number و end port number : این دو گزینه همان پورت مربوط به انتقال تصویر روی موبایل است که از قبل یاداشت کرده اید و پیش فرض 34567 است.

Local ip address: ای پی دستگاه dvr است که از قبل یاداشت کرده اید.

در نهایت تنظیمات را ذخیره کنید تا یک ردیف در جدول با تنظیمات شما ایجاد شود.

تنظیمات نرم افزار موبایل برای انتقال تصویر به روش ای پی استاتیک ip static

بعد از انجام تنظیمات مودم وارد نرم افزار موبایل مخصوص دی وی ار شوید (نرم افزار رو می توانید با اسکن بارکدی که در این صفحه توضیح دادیم دانلود کنید یا اینکه از سی دی دستگاه دی وی ار به گوشی موبایلتون انتقال دهید). همه نرم افزار های موبایل تنظیمات شبیه به هم داند و ما اینجا تنظیمات نرم افزار XMEYE  را توضیح می دهیم. نرم افزار رو باز کنید. نیازی به LOGIN  نیست و همانطور که از تصویر مشخص است می توانید از گزینه LOCAL LOGIN  استفاده کنید.

آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش p2p در شیراز

وارد صفحه بعد که شدید از بالای صفحه گزینه + رو بزنید مطابق شکل:

آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش p2p در شیراز

حال به صفحه اضافه کردن دستگاه وارد شده ایم. اگر روی دستگاه رمز گذاشته اید تیک گزینه ADVANCED را بزنید. و برای انتقال تصویر با ای پی استاتیک حتما باید تیک گزینه DDNS رو بزنید. حال مطابق تصویر زیر تنظیمات رو انجام بدید و ای پی استاتیک و پورت تلفن که از قبل یاداشت کرده اید رو وارد کنید.

انتقال تصویر به روش ای پی استاتیک در شیراز

انتقال تصویر شما کامل شد الان می توانید از تماشای تصاویر دوربین مداربسته روی موبایل خود با سرعت بالا لذت ببرید. اگر سوال، دیدگاه یا پیشنهادی دارید حتما برای ما در قسمت دیدگاه ها زیر همین پست بنویسیدا

ویدیوی آموزش انتقال تصویر به روش ای پی اختصاصی

انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش ip static یا ip valid

انتقال تصویر به روش ای پی استاتیک در شیراز

۱۰ دیدگاه برای “آموزش کامل انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش ای پی استاتیک ip static”

 1. ممنون واقعا من یه مشکل باری انتقال تصویر داشتم داخل خیلی سایتا سرچ کردم مشکلم حل نشد ولی توی مطلب شما اون نکته بود مرررررسی بازم ایس پلاس

 2. سلام اقا واقعا دمتون گرم مطلبتون به روزه بقیه سایتا برای دستگاه های ۲۰ سال پیش مطلب نوشتن -شما کارتون درسته مخصوصا اون قسمتی که چک کردن ای پی رو توی سایت گفتین مشکل از اول ای پی بود من نمیدونستم

 3. من دارم روند رو مطابق توضیحات میرم جلو ولی انتقال تصویر نمیتونم بدم. نمیدونم مشکل چیه ممنون میشم راهنماییم کنین

  • حتما یه جا دارید اشتباه می کنید خط به خط توضیحات مطلب رو انجام بدید لطفا – من احتمال می دم مشکل از اینترنتتون باشه

 4. سلام مهندس من مراحل رو انجام دادم نزدیک یک ماه تصویر داشتم.الان قطع شده و ارور ۱۱۳۰۷ میده .نظرتون چیه .چکار کنم

  • سلام از ISP که ازش اینترنت گرفتید بخواید که مشکل رو برطرف کنند. احتمالا مشکل از طرف ISP هست. یا اینکه IP استاتیک رو یه ماهه گرفتین و نیاز بوده که تمدید بشه
   این موارد رو بررسی کنید.
   با تشکر آیس پلاس

  • سلام
   متاسفانه مدتیه خدمات P2P در ایران به مشکل خورده و در موارد بسیاری انتقال تصاویر با کندی شدید و یا قطع شدگی همراه بوده. در آینده هم مشخص نیست که این وضع بهتر بشه یا ادامه داشته باشده پیشنهاد میشه که برای انتقال تصاویر از روش ای پی اختصاصی استفاده کنید.
   لازم به ذکر است که مواردی مثل تغییر دادن رمز دستگاه نیز باعث میشه انتقال تصاویر روی موبایل قطع بشه این مورد رو نیز بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه