REMOTE VIEWING BY STATIC IP
آموزش کامل انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش ای پی استاتیک ip staticReviewed by شهاب on May 11Rating: 5.0آموزش کامل انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش ای پی استاتیک ip staticآموزش صفر تا صد انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل به روش ای پی استاتیک با سرعت بالا- انتقال تصویر دوربین مداربسته با IP STATIC ای پی استاتیک در شیراز

همانطور که می دانید داشتن تصاویر دوربین مداربسته روی موبایل یکی از مهمترین فاکتور ها برای دارندگان این نوع از سیستم های امنیتی است. در یک مقاله جداگانه، به بررسی تفاوت بین انتقال تصویر با ip static و روش p2p و مزایا و معایب هر کدام پرداختیم. هرچند دانستن این تفات ها پیشنیاز این مطلب نیست ولی توصیه می شود برای ارتقای سطح دانش خود ، مقاله مذکور را نیز مطالعه کنید. حال به آموزش کامل و گام به گام نحوه انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل به روش ای پی استاتیک یا ip static ) ip valid ) می پردازیم.

ویدیوی آموزشی انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش ای پی استاتیک

 

 

 

REMOTE VIEWING CCTV
انتقال تصویر به روش ای پی استاتیک در شیراز

مراحل گام به گام انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش ip static

برای انجام تنظیمات مربوط به انتقال تصویر باید تنظیمات را در هر سه دستگاه ضبط کننده ، مودم ، موبایل یا کامپیوتر به درستی انجام دهید و اشتباه در هر کدام باعث عدم انتقال تصویر می شود.

1- دریافت ip static یا همان ای پی استاتیک از شرکت ارائه دهنده اینترنت جهت انتقال تصویر

برای این کار ابتدا نیاز است تا از شرکت ارائه دهنده اینترنت خود درخواست یک ای پی استاتیک بدهید. مثلا اگر از خدمات شرکت آسیا تک استفاده می کنید، از انها بخواهید به شما یک ای پی استاتیک (ولید) اختصاص دهند.

نکته: انتقال تصویر از طریق ای پی استاتیک در صورت ناموفق بودن می تواند دلایل متنوعی داشته باشد که در این مقاله تمام موارد بیان شده است. پس با دقت تمام مراحل را انجام دهید.

2- چک کردن ای پی استاتیک (ip static) دریافت شده جهت انتقال تصویر

بعد از دریافت ای پی استاتیک ، ( که ممکن است مدتی زمان ببرد تا فعال شود) اول باید مطمئن شوید که ای پی دریافت شده، درست کار می کند و اصطلاحا پینگ می دهد (خیلی از مواقع ممکن است با اینکه تمام تنظیمات را درست انجام داده اید ولی انتقال تصویرصورت نمی گیرد در آخر هم بعد از کلی سعی و خطا متوجه می شوید که  ای پی استاتیک اختصاص داده به شما فعال نیست. پس همین الان این مورد را چک می کنیم) برای این کار وارد سایت ping.eu می شویم.

چک کردن ای پی استاتیک

از صفحه باز شده گزینه اول که ping هست را کلیک کنید.

چک کردن ای پی استاتیک

وارد صفحه جدید که شدید داخل کادر ip address ای پی استاتیک خود را وارد کنید حال روی go کلیک کنید اگه packet loss عدد 100 را نشان داد یعنی اینکه ای پی شما مشکل داره و باید با شرکت ارائه دهنده اینترنت تماس بگیرید تا مشکل را حل کنند ولی اگه مقدار packet loss عدد صفر را نشان داد بهتون تبریک میگم ای پی شما درست کار می کنه حالا به ادامه مطلب توجه کنید.

انتقال تصویر به روش ای پی استاتیک

 

 

3- اتصال مودم یا روتر به دستگاه DVR یا NVR

پس از اطمینان از ای پی ادرس دریافت شده، مطمئن شوید که اتصال مودم اینترنت به دستگاه DVR یا NVR از طریق کابل شبکه برقرار باشد که برای اطمینان از این مورد ، چراغ زرد رنگ پورت شبکه واقع در پشت DVR باید در حالت چشمک زن باشد.

تذکر : زمانی که فاصله دستگاه ضبط کننده شما با مودم زیاد باشد بهتر است از کابل های شبکه با جنس مرغوب استفاده شود تا تصویر روی بستر اینترنت دچار تاخیر و قطع و وصل نشود.

تنظیمات IP STATIC در دستگاه DVR جهت انتقال تصویر ای پی استاتیک

در صورت گذر از این مراحل، وارد صفحه تنظیمات dvr یا nvr شوید. داخل منوی تنظیمات بدنبال زیر منوی شبکه یا network بگردید.

انتقال تصویر به روش ای پی استاتیک در شیراز

مطابق تصویر در صفحه network تیک مربوط به گزینه DHCP را بردارید (اگر این گزینه فعال باشد با هر بار خاموش و روشن شدن مودم ممکن است ip دستگاه تغییر کند و تصویر دوربین های روی موبایل یا pc قطع شود ) 

سپس ای پی ادرس DVR را یاداشت کنید. و گزینه subnet mask را بصورت 255.255.255.0 قرار دهید.

سپس  Gateway را که همان ادرس مودم هست و در 99 درصد موارد 192.168.1.1 است، را وارد کنید. توجه داشته باشید که ای پی دستگاه باید هم رنج ای پی مودم باشد مثلا 192.168.1.18 باشد.

 تنظیمات DNS رو دست نزنید چون مربوط به شرکت ارائه دهنده اینترنت هست و در اکثر موارد مشکلی ندارند.

چنانچه علاقمند به یادگیری موارد شبکه و دوربین های ip تحت شبکه هستید از این صفحه دیدن نمایید.

در همین صفحه ممکن است چند نوع پورت متفاوت با عنوان های متفاوت ببینید که پورت مربوط به انتقال تصویر روی موبایل MOBILE PORT یا پورت تلفن یا پورت رسانه یا MEDIA PORT هست (در دستگاه های مختلف این نام متفاوت است) این پورت رو هم یادداشت کنید. پورت موبایل در اکثر دستگاه های ahd عدد 34567 می باشد.

پس شما در این صفحه هم باید ای پی دستگاه DVR و هم پورت مربوط به موبایل را یادداشت کنید.

تنظیمات port forwarding در مودم ADSL جهت انتقال تصویر ip static

حالا وارد تنظیمات مودم شوید برای این کار ابتدا از اتصال گوشی موبایل یا کامپیوتر خود به مودم مطمئن شوید. سپس ادرس 192.168.1.1 را در مرورگر گوشی موبایل یا کامپیوتر خود وارد کنید و وارد تنظیمات مودم شوید.

(از الان به بعد فرض میکنم که مودم اینترنت شما  TPLINK هست ولی مودم ها اکثرا تنظیمات شبیه به هم دارند).

در منوی ADVANCED روی گزینه NAT کلیک کنید. در صفحه NAT دو گزینه DMZ و VIRTUAL SERVER را می بینید (تذکر: اگر در این صفحه NAT در حالت DEACTIVE  باشد شما باید از منوی کشویی بالا، گزینه PV0 رو روی PV2 قرار دهید یا روی گزینه ای قرار دهید که تنظیمات مودم روی ان انجام شده باشد و NAT در حالت ACTIVE باشد.)

انتقال تصویر به روش ای پی استاتیک در شیراز

تنظیمات پورت فوروارد در اکثر مودم ها به دو صورت DMZ و virtual server قابل انجام می باشد. حال اگر فقط یک دستگاه به مودم شما متصل باشد و انتقال تصویر را برای یک دستگاه می خواهید انجام دهید با DMZ راحت تر و عمومی تر می توان این کار رو انجام داد. برای این کار وارد DMZ شوید و ای پی دستگاه دی وی ار را وارد کنید و تنظیمات را ذخیره کنید. (تذکر: dmz تمام پورت ها را به دستگاه ضبط کننده دوربین های مداربسته متصل می کند و به همین خاطر امنیت بالایی ندارد)

( اگر از dmz برای انتقال تصویر استفاده می کنید نیاز نیست که تنظیمات مربوط به VIRTUAL SERVER را مطالعه کنید و مستقیم به سراغ تنظیمات مربوط به نرم افزار موبایل بروید که در ادامه همین مطلب توضیح داده شده است).

تنظیمات VIRTUAL SERVER  و PORT FORWARDING

اگر از چند دستگاه در شبکه مودم استفاده می کنید برای انتقال تصویر و تفکیک دستگاه ها باید از تنظیمات VIRTUAL SERVER  استفاده کنید( درصورتی که فقط یک دستگاه در شبکه باشد مانند دستگاه دی وی ار، بجای DMZ نیز می توانید از VIRTUAL SERVER استفاده کنید) و عملیات PORT FORWARDING رو انجام بدید. برای این کار به ادامه مطلب توجه کنید.

وارد صفحه تنظیمات Virtual server شوید در این صفحه تنظیمات را مطابق توضیحات انجام دهید.

PORT FORWARDING
انتقال تصویر به روش ای پی استاتیک در شیراز

Rule index: شماره ردیف جدول هست اگر قبلا تنظیماتی در این صفحه انجام نداده اید ان را بر روی 1 قرار دهید در غیر این صورت از اعداد دیگر استفاده کنید.

Application: یک اسم اختیاری است ترجیحا ان را روی http قرار دهید

Protocol: روی گزینه all قرار دهید

Start port number و end port number : این دو گزینه همان پورت مربوط به انتقال تصویر روی موبایل است که از قبل یاداشت کرده اید و پیش فرض 34567 است.

Local ip address: ای پی دستگاه dvr است که از قبل یاداشت کرده اید.

در نهایت تنظیمات را ذخیره کنید تا یک ردیف در جدول با تنظیمات شما ایجاد شود.

تنظیمات نرم افزار موبایل برای انتقال تصویر به روش ای پی استاتیک ip static

بعد از انجام تنظیمات مودم وارد نرم افزار موبایل مخصوص دی وی ار شوید (نرم افزار رو می توانید با اسکن بارکدی که در این صفحه توضیح دادیم دانلود کنید یا اینکه از سی دی دستگاه دی وی ار به گوشی موبایلتون انتقال دهید). همه نرم افزار های موبایل تنظیمات شبیه به هم داند و ما اینجا تنظیمات نرم افزار XMEYE را توضیح می دهیم. نرم افزار رو باز کنید. نیازی به LOGIN نیست و همانطور که از تصویر مشخص است می توانید از گزینه LOCAL LOGIN استفاده کنید.

آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش p2p در شیراز

وارد صفحه بعد که شدید جهت اضافه کردن دستگاه جدید به نرم افزار، گزینه + رو بزنید مطابق شکل:

آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش p2p در شیراز

حال به صفحه اضافه کردن دستگاه وارد شده اید. اگر روی دستگاه رمز گذاشته اید تیک گزینه ADVANCED را بزنید. و برای انتقال تصویر با ای پی استاتیک حتما باید تیک گزینه DDNS رو بزنید. حال مطابق تصویر زیر تنظیمات رو انجام بدید و ای پی استاتیک و پورت تلفن که از قبل یاداشت کرده اید را وارد کنید.

انتقال تصویر به روش ای پی استاتیک در شیراز

انتقال تصویر شما کامل شد الان می توانید از تماشای تصاویر دوربین مداربسته روی موبایل خود با سرعت بالا لذت ببرید. اگر سوال، دیدگاه یا پیشنهادی دارید حتما برای ما در قسمت دیدگاه ها زیر همین پست بنویسیدا

انتقال تصویر به روش ای پی استاتیک در شیراز

آموزش های کامل تر در زمینه دوربین های مداربسته در سایت موجود می باشد.

۳۰ دیدگاه برای “آموزش کامل انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش ای پی استاتیک ip static”

 1. ممنون واقعا من یه مشکل باری انتقال تصویر داشتم داخل خیلی سایتا سرچ کردم مشکلم حل نشد ولی توی مطلب شما اون نکته بود مرررررسی بازم ایس پلاس

 2. سلام اقا واقعا دمتون گرم مطلبتون به روزه بقیه سایتا برای دستگاه های ۲۰ سال پیش مطلب نوشتن -شما کارتون درسته مخصوصا اون قسمتی که چک کردن ای پی رو توی سایت گفتین مشکل از اول ای پی بود من نمیدونستم

 3. من دارم روند رو مطابق توضیحات میرم جلو ولی انتقال تصویر نمیتونم بدم. نمیدونم مشکل چیه ممنون میشم راهنماییم کنین

  • حتما یه جا دارید اشتباه می کنید خط به خط توضیحات مطلب رو انجام بدید لطفا – من احتمال می دم مشکل از اینترنتتون باشه

 4. سلام مهندس من مراحل رو انجام دادم نزدیک یک ماه تصویر داشتم.الان قطع شده و ارور ۱۱۳۰۷ میده .نظرتون چیه .چکار کنم

  • سلام از ISP که ازش اینترنت گرفتید بخواید که مشکل رو برطرف کنند. احتمالا مشکل از طرف ISP هست. یا اینکه IP استاتیک رو یه ماهه گرفتین و نیاز بوده که تمدید بشه
   این موارد رو بررسی کنید.
   با تشکر آیس پلاس

  • سلام
   متاسفانه مدتیه خدمات P2P در ایران به مشکل خورده و در موارد بسیاری انتقال تصاویر با کندی شدید و یا قطع شدگی همراه بوده. در آینده هم مشخص نیست که این وضع بهتر بشه یا ادامه داشته باشده پیشنهاد میشه که برای انتقال تصاویر از روش ای پی اختصاصی استفاده کنید.
   لازم به ذکر است که مواردی مثل تغییر دادن رمز دستگاه نیز باعث میشه انتقال تصاویر روی موبایل قطع بشه این مورد رو نیز بررسی کنید.

   • ۲ تا سوال مختصر دارم
    ۱ _ این رمز دستگاه کجا هست؟
    من هر چی گشتم پیداش نکردم
    ۲ _در کل انتقال تصویر از طریق استاتیک رو پیشنهاد میدین یا p2p?

    • سلام برای رمز گذاری روی دستگاه یا تغییر رمز باید برید داخل منوی دستگاه قسمت اکانت و تغییر رمز اکانت رو انجام بدید.
     برای انتقال تصویر دوربین مداربسته سرویس p2p تو ایران به مشکل خورده و انتقال تصویر خیلی از دستگاه ها قطع شده علاوه بر این سرویس static ip سرعت خیلی بالاتری داره
     پس پیشنهاد ما استفاده از آی پی استاتیک هست

 5. نقاط قوت
  • عاااالی و کامل

  احسنت بهترینیند . این بهترین و کاملترین مطلبی بود که یک نفر میتونست برای تولید محتوی اماده کند . امیدوارم همیشه بروز باشید .

 6. نقاط قوت
  • جامع و کامل همراه با تصویر
  نقاط ضعف
  • ریزه کاری!

  سلام
  دستگاه cp plus سری کیریپتو
  tcp port 25001 ,udp port 25002 , http port 80 , stmp port 554
  در مودم ۲ تا روول تعریف میکنیم با پورت ۲۵۰۰۱ و ۲۵۰۰۲ برای tcp و udp
  حالا چه نرم افزاری روی گوشی نصب کنیم؟
  پورت انتقال تصویر چند هست؟

  ممنون میشم راهنمایی کنین

  • سلام پورت tcp برای انتقال تصویر استفاده میشه برای نرم افزار هم باید بارکد موجود در دستگاه دیوی ار را اسکن کنید تا نرم افزار دستگاه دانلود شود

 7. با سلام
  خیلی متن کامل و خوبی بود ممنون از وقتی که گذاشتین، فقط یه سوال، الان از خود ip static جایی تو تنظیمات استفاده میشه؟؟ یا فقط به خاطر ثابت بودن ip لازمه؟؟ اخه تو توضیحات ندیدم جایی بگید که ای پی استاتیک رو وارد کنید

  • سلام جناب هاشمی بله ای پی استاتیک تو تنظیمات استفاده میشه لطفا متن رو کامل بخونید ای پی استاتیک توی نرم افزار موبایل وارد میشه به همراه پورت

 8. سلام و عرض ادب
  استاد عزیز
  خواهش میکنم جواب بدین لطف می کنید در حقم.
  مودم باید حتما adsl باشه یا می تونم از tdlte ایرانسل استفاده کنم.
  سوال دوم اینکه چندتا مودم باید داشته باشیم ۲ تا؟ یکی برای دستگاه یکی برای کامپیوتر؟

  • سلام پاسخ سوال اولتون رو تو کامنت قبل دادم در مورد سوال دومتون هم باید بگم یه مودم کافیه

 9. سلام
  آیا میشه از مودم tdlte ایرانسل استفاده کرد ؟ و آیا باید دستگاه و کامپیوتر به یک مودم وصل باشند؟

  • سلام برای انتقال تصویر به روش ip static میشه از مودم ایرانسل استفاده کرد به شرطی که بهتون ای پی استاتیک بدن. اخیرا ای پی استاتیک رو فقط به سازمان ها میدن و به اشخاص نمیدن

 10. آقا دمتون گرم. ولی من یه مشکلی دارم که حل نمیشه. من وقتی به همون شبکه ای وصلم که دستگاه وی آر وصله تصویر دارم. اما وقتی با اینترنت دیگه ای می رم تصویر ندارم. چه کنم من؟!

  • سلام، خدمات p2p دستگاهتون قطع شده.
   این ممکنه از طرف سرور خدمات دهنده باشه یا isp خودتون

 11. سلام من از سایت ping.eu قسمت chek port زمانی که پورت دستگاه رو میزنم cloose رو نشون میده یه جورایی پدرم در اومده.چندین مورد هست که قبلا هیچ مشکلی نداشته/ولی انگار پورتش بسته شده.اگر کمک کنید ممنون میشم

  • درود بر امیرحسین عزیز ببین عزیزم این تنظیماتی هست که فقط پرووایدر میتونه محدود کرده باشه لطفا با isp خودتون تماس بگیرید و بهشون بگید پورت هارو آزاد کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه