REMOTE VIEWING BY STATIC IP

همانطور که می دانید داشتن تصاویر دوربین مداربسته روی موبایل یکی از مهمترین فاکتور ها برای دارندگان این نوع از سیستم های امنیتی است.

در یک مقاله جداگانه، به بررسی تفاوت بین انتقال تصویر با ip static و روش p2p و مزایا و معایب هر کدام پرداختیم. هرچند دانستن این تفات ها پیشنیاز این مطلب نیست ولی توصیه می شود برای ارتقای سطح دانش خود ، مقاله مذکور را نیز مطالعه کنید.

انتقال تصویر با ip یا p2p

حال به آموزش کامل و گام به گام نحوه انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل به روش ای پی استاتیک یا ip static ) ip valid ) می پردازیم.

ویدیوی آموزشی انتقال تصویر دوربین مداربسته با ای پی استاتیک

مراحل گام به گام انتقال تصویر دوربین مداربسته با ای پی استاتیک

برای انجام تنظیمات مربوط به انتقال تصویر باید تنظیمات را در هر سه دستگاه ضبط کننده ، مودم ، موبایل یا کامپیوتر به درستی انجام دهید و اشتباه در هر کدام باعث عدم انتقال تصویر می شود.

انتقال تصویر دوربین مداربسته موبایل

1- دریافت ip static یا همان ای پی استاتیک از شرکت ارائه دهنده اینترنت جهت انتقال تصویر

برای این کار ابتدا نیاز است تا از شرکت ارائه دهنده اینترنت خود درخواست یک ای پی استاتیک بدهید. مثلا اگر از خدمات شرکت آسیا تک استفاده می کنید، از انها بخواهید به شما یک ای پی استاتیک (ولید) اختصاص دهند.

نکته: انتقال تصویر از طریق ای پی استاتیک در صورت ناموفق بودن می تواند دلایل متنوعی داشته باشد که در این مقاله تمام موارد بیان شده است. پس با دقت تمام مراحل را انجام دهید.

2- چک کردن ای پی استاتیک دریافت شده جهت انتقال تصویر دوربین ها

بعد از دریافت ای پی استاتیک ، ( که ممکن است مدتی زمان ببرد تا فعال شود) اول باید مطمئن شوید که ای پی دریافت شده، درست کار می کند و اصطلاحا پینگ می دهد (خیلی از مواقع ممکن است با اینکه تمام تنظیمات را درست انجام داده اید ولی انتقال تصویرصورت نمی گیرد در آخر هم بعد از کلی سعی و خطا متوجه می شوید که  ای پی استاتیک اختصاص داده به شما فعال نیست. پس همین الان این مورد را چک می کنیم) برای این کار وارد سایت ping.eu می شویم.

چک کردن ای پی استاتیک

از صفحه باز شده گزینه اول که ping هست را کلیک کنید.

چک کردن ای پی استاتیک

وارد صفحه جدید که شدید داخل کادر ip address ای پی استاتیک خود را وارد کنید حال روی go کلیک کنید اگه packet loss عدد 100 را نشان داد یعنی اینکه ای پی شما مشکل داره و باید با شرکت ارائه دهنده اینترنت تماس بگیرید تا مشکل را حل کنند ولی اگه مقدار packet loss عدد صفر را نشان داد بهتون تبریک میگم ای پی شما درست کار می کنه حالا به ادامه مطلب توجه کنید.

حتما بخوانید:  قابلیت BLC و HLC در دوربین های مداربسته به چه معناست؟

انتقال تصویر به روش ای پی استاتیک

توجه :  چنانچه در مرحله چک کردن ای پی آدرس packet loss روی عدد 100 درصد قرار داشت با شرکت سرویس دهنده تماس بگیرید و از فعال بودن ای پی استاتیک مطمئن شوید و در صورت تایید فعال بودن ای پی استاتیک، با نادیده گرفتن مرحله قبل ادامه مراحل را دنبال کنید.

3- اتصال مودم یا روتر به دستگاه DVR یا NVR

پس از اطمینان از ای پی ادرس دریافت شده، مطمئن شوید که اتصال مودم اینترنت به دستگاه DVR یا NVR از طریق کابل شبکه برقرار باشد که برای اطمینان از این مورد ، چراغ زرد رنگ پورت شبکه واقع در پشت DVR باید در حالت چشمک زن باشد.

تذکر : زمانی که فاصله دستگاه ضبط کننده شما با مودم زیاد باشد بهتر است از کابل های شبکه با جنس مرغوب استفاده شود تا تصویر روی بستر اینترنت دچار تاخیر و قطع و وصل نشود.

تنظیمات IP STATIC در دستگاه DVR جهت انتقال تصویر دوربین مدار بسته

در صورت گذر از این مراحل، وارد صفحه تنظیمات dvr یا nvr شوید. داخل منوی تنظیمات بدنبال زیر منوی شبکه یا network بگردید.

انتقال تصویر به روش ای پی استاتیک در شیراز

مطابق تصویر در صفحه network تیک مربوط به گزینه DHCP را بردارید (اگر این گزینه فعال باشد با هر بار خاموش و روشن شدن مودم ممکن است ip دستگاه تغییر کند و تصویر دوربین های روی موبایل یا pc قطع شود ) 

سپس ای پی ادرس DVR را یاداشت کنید. و گزینه subnet mask را بصورت 255.255.255.0 قرار دهید.

سپس  Gateway را که همان ادرس مودم هست و در 99 درصد موارد 192.168.1.1 است، را وارد کنید. توجه داشته باشید که ای پی دستگاه باید هم رنج ای پی مودم باشد مثلا 192.168.1.18 باشد.

 تنظیمات DNS رو دست نزنید چون مربوط به شرکت ارائه دهنده اینترنت هست و در اکثر موارد مشکلی ندارند.

چنانچه علاقمند به یادگیری موارد شبکه و دوربین های ip تحت شبکه هستید از این صفحه دیدن نمایید.

در همین صفحه ممکن است چند نوع پورت متفاوت با عنوان های متفاوت ببینید که پورت مربوط به انتقال تصویر روی موبایل MOBILE PORT یا پورت تلفن یا پورت رسانه یا MEDIA PORT هست (در دستگاه های مختلف این نام متفاوت است) این پورت رو هم یادداشت کنید. پورت موبایل در اکثر دستگاه های ahd عدد 34567 می باشد.

حتما بخوانید:  کاتالوگ و راهنمای نصب _ نرم افزار دزدگیر 4net-b400 و 4net-b500

پس شما در این صفحه هم باید ای پی دستگاه DVR و هم پورت مربوط به موبایل را یادداشت کنید.

تنظیمات port forwarding در مودم ADSL جهت انتقال تصویر ip static

حالا وارد تنظیمات مودم شوید برای این کار ابتدا از اتصال گوشی موبایل یا کامپیوتر خود به مودم مطمئن شوید. سپس ادرس 192.168.1.1 را در مرورگر گوشی موبایل یا کامپیوتر خود وارد کنید و وارد تنظیمات مودم شوید.

توجه: چنانچه سرویس اینترنت شما وایرلس می باشد یعنی با استفاده از یک رادیو که در ارتفاع بالای ساختمان نصب می شود، اینترنت را از شرکت ISP دریافت می کند باید عملیات پورت فورواردینگ را در آنتن انجام دهید نه در مودم.

خیلی از شرکت ها دسترسی به تنظیمات آنتن را در اختیار کاربر قرار نمی دهند و شما باید با شرکت اینترنت خود تماس بگیرید و از آنها بخواید پورت فوروارد را برای شما انجام دهند.

مثلا تماس بگیرید و بگویید میخوام پورت 37777 بر روی ای پی 192.168.1.10 فوروارد شود.

(از الان به بعد فرض میکنم که مودم اینترنت شما  TPLINK هست ولی مودم ها اکثرا تنظیمات شبیه به هم دارند).

در منوی ADVANCED روی گزینه NAT کلیک کنید. در صفحه NAT دو گزینه DMZ و VIRTUAL SERVER را می بینید (تذکر: اگر در این صفحه NAT در حالت DEACTIVE  باشد شما باید از منوی کشویی بالا، گزینه PV0 رو روی PV2 قرار دهید یا روی گزینه ای قرار دهید که تنظیمات مودم روی ان انجام شده باشد و NAT در حالت ACTIVE باشد.)

انتقال تصویر به روش ای پی استاتیک در شیراز

تنظیمات پورت فوروارد در اکثر مودم ها به دو صورت DMZ و virtual server قابل انجام می باشد. حال اگر فقط یک دستگاه به مودم شما متصل باشد و انتقال تصویر را برای یک دستگاه می خواهید انجام دهید با DMZ راحت تر و عمومی تر می توان این کار رو انجام داد. برای این کار وارد DMZ شوید و ای پی دستگاه دی وی ار را وارد کنید و تنظیمات را ذخیره کنید. (تذکر: dmz تمام پورت ها را به دستگاه ضبط کننده دوربین های مداربسته متصل می کند و به همین خاطر امنیت بالایی ندارد)

( اگر از dmz برای انتقال تصویر استفاده می کنید نیاز نیست که تنظیمات مربوط به VIRTUAL SERVER را مطالعه کنید و مستقیم به سراغ تنظیمات مربوط به نرم افزار موبایل بروید که در ادامه همین مطلب توضیح داده شده است).

تنظیمات VIRTUAL SERVER و PORT FORWARDING

اگر از چند دستگاه در شبکه مودم استفاده می کنید برای انتقال تصویر و تفکیک دستگاه ها باید از تنظیمات VIRTUAL SERVER  استفاده کنید( درصورتی که فقط یک دستگاه در شبکه باشد مانند دستگاه دی وی ار، بجای DMZ نیز می توانید از VIRTUAL SERVER استفاده کنید) و عملیات PORT FORWARDING رو انجام بدید. برای این کار به ادامه مطلب توجه کنید.

حتما بخوانید:  قیمت دوربین مدار بسته دید در شب مادون قرمز

وارد صفحه تنظیمات Virtual server شوید در این صفحه تنظیمات را مطابق توضیحات انجام دهید.

PORT FORWARDING
انتقال تصویر به روش ای پی استاتیک در شیراز

Rule index: شماره ردیف جدول هست اگر قبلا تنظیماتی در این صفحه انجام نداده اید ان را بر روی 1 قرار دهید در غیر این صورت از اعداد دیگر استفاده کنید.

Application: یک اسم اختیاری است ترجیحا ان را روی http قرار دهید

Protocol: روی گزینه all قرار دهید

Start port number و end port number : این دو گزینه همان پورت مربوط به انتقال تصویر روی موبایل است که از قبل یاداشت کرده اید و پیش فرض 34567 است.

Local ip address: ای پی دستگاه dvr است که از قبل یاداشت کرده اید.

در نهایت تنظیمات را ذخیره کنید تا یک ردیف در جدول با تنظیمات شما ایجاد شود.

تنظیمات نرم افزار موبایل برای انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش ای پی استاتیک

بعد از انجام تنظیمات مودم وارد نرم افزار موبایل مخصوص دی وی ار شوید (نرم افزار رو می توانید با اسکن بارکدی که در این صفحه توضیح دادیم دانلود کنید یا اینکه از سی دی دستگاه دی وی ار به گوشی موبایلتون انتقال دهید). همه نرم افزار های موبایل تنظیمات شبیه به هم داند و ما اینجا تنظیمات نرم افزار XMEYE را توضیح می دهیم. نرم افزار رو باز کنید. نیازی به LOGIN نیست و همانطور که از تصویر مشخص است می توانید از گزینه LOCAL LOGIN استفاده کنید.

آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش p2p در شیراز

وارد صفحه بعد که شدید جهت اضافه کردن دستگاه جدید به نرم افزار، گزینه + رو بزنید مطابق شکل:

آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش p2p در شیراز

حال به صفحه اضافه کردن دستگاه وارد شده اید. اگر روی دستگاه رمز گذاشته اید تیک گزینه ADVANCED را بزنید. و برای انتقال تصویر با ای پی استاتیک حتما باید تیک گزینه DDNS رو بزنید. حال مطابق تصویر زیر تنظیمات رو انجام بدید و ای پی استاتیک و پورت تلفن که از قبل یاداشت کرده اید را وارد کنید.

انتقال تصویر به روش ای پی استاتیک در شیراز

انتقال تصویر شما کامل شد الان می توانید از تماشای تصاویر دوربین مداربسته روی موبایل خود با سرعت بالا لذت ببرید. اگر سوال، دیدگاه یا پیشنهادی دارید حتما برای ما در قسمت دیدگاه ها زیر همین پست بنویسیدا

آموزش های کامل تر در زمینه دوربین های مداربسته در سایت موجود می باشد.

92 دیدگاه برای “آموزش کامل انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش ای پی استاتیک ip static”

 1. ممنون واقعا من یه مشکل باری انتقال تصویر داشتم داخل خیلی سایتا سرچ کردم مشکلم حل نشد ولی توی مطلب شما اون نکته بود مرررررسی بازم ایس پلاس

 2. سلام اقا واقعا دمتون گرم مطلبتون به روزه بقیه سایتا برای دستگاه های 20 سال پیش مطلب نوشتن -شما کارتون درسته مخصوصا اون قسمتی که چک کردن ای پی رو توی سایت گفتین مشکل از اول ای پی بود من نمیدونستم

 3. من دارم روند رو مطابق توضیحات میرم جلو ولی انتقال تصویر نمیتونم بدم. نمیدونم مشکل چیه ممنون میشم راهنماییم کنین

  • حتما یه جا دارید اشتباه می کنید خط به خط توضیحات مطلب رو انجام بدید لطفا – من احتمال می دم مشکل از اینترنتتون باشه

 4. سلام مهندس من مراحل رو انجام دادم نزدیک یک ماه تصویر داشتم.الان قطع شده و ارور 11307 میده .نظرتون چیه .چکار کنم

  • سلام از ISP که ازش اینترنت گرفتید بخواید که مشکل رو برطرف کنند. احتمالا مشکل از طرف ISP هست. یا اینکه IP استاتیک رو یه ماهه گرفتین و نیاز بوده که تمدید بشه
   این موارد رو بررسی کنید.
   با تشکر آیس پلاس

  • سلام
   متاسفانه مدتیه خدمات P2P در ایران به مشکل خورده و در موارد بسیاری انتقال تصاویر با کندی شدید و یا قطع شدگی همراه بوده. در آینده هم مشخص نیست که این وضع بهتر بشه یا ادامه داشته باشده پیشنهاد میشه که برای انتقال تصاویر از روش ای پی اختصاصی استفاده کنید.
   لازم به ذکر است که مواردی مثل تغییر دادن رمز دستگاه نیز باعث میشه انتقال تصاویر روی موبایل قطع بشه این مورد رو نیز بررسی کنید.

   • ۲ تا سوال مختصر دارم
    ۱ _ این رمز دستگاه کجا هست؟
    من هر چی گشتم پیداش نکردم
    ۲ _در کل انتقال تصویر از طریق استاتیک رو پیشنهاد میدین یا p2p?

    • سلام برای رمز گذاری روی دستگاه یا تغییر رمز باید برید داخل منوی دستگاه قسمت اکانت و تغییر رمز اکانت رو انجام بدید.
     برای انتقال تصویر دوربین مداربسته سرویس p2p تو ایران به مشکل خورده و انتقال تصویر خیلی از دستگاه ها قطع شده علاوه بر این سرویس static ip سرعت خیلی بالاتری داره
     پس پیشنهاد ما استفاده از آی پی استاتیک هست

  • سلام‌خسته نباشید
   من‌مراحل رو انجام‌که میدم eror ۱۱۳۰۷ رو میده برنامه xmeye
   رفتم کد eror رو هم خوندم ولی درست متوجه نمیشم
   منون میشم راهنمایی کنید

   • سلام وقت شما بخیر
    لطفا فایروال مودم خود را خاموش کنید و تنظیمات پورت فورواردینگ خود را نیز چک نمایید و چنانچه مشکل همچنان پابرجا بود با isp خود تماس بگیرید.

 5. نقاط قوت
  • عاااالی و کامل

  احسنت بهترینیند . این بهترین و کاملترین مطلبی بود که یک نفر میتونست برای تولید محتوی اماده کند . امیدوارم همیشه بروز باشید .

 6. نقاط قوت
  • جامع و کامل همراه با تصویر
  نقاط ضعف
  • ریزه کاری!

  سلام
  دستگاه cp plus سری کیریپتو
  tcp port 25001 ,udp port 25002 , http port 80 , stmp port 554
  در مودم 2 تا روول تعریف میکنیم با پورت 25001 و 25002 برای tcp و udp
  حالا چه نرم افزاری روی گوشی نصب کنیم؟
  پورت انتقال تصویر چند هست؟

  ممنون میشم راهنمایی کنین

  • سلام پورت tcp برای انتقال تصویر استفاده میشه برای نرم افزار هم باید بارکد موجود در دستگاه دیوی ار را اسکن کنید تا نرم افزار دستگاه دانلود شود

 7. با سلام
  خیلی متن کامل و خوبی بود ممنون از وقتی که گذاشتین، فقط یه سوال، الان از خود ip static جایی تو تنظیمات استفاده میشه؟؟ یا فقط به خاطر ثابت بودن ip لازمه؟؟ اخه تو توضیحات ندیدم جایی بگید که ای پی استاتیک رو وارد کنید

  • سلام جناب هاشمی بله ای پی استاتیک تو تنظیمات استفاده میشه لطفا متن رو کامل بخونید ای پی استاتیک توی نرم افزار موبایل وارد میشه به همراه پورت

 8. سلام و عرض ادب
  استاد عزیز
  خواهش میکنم جواب بدین لطف می کنید در حقم.
  مودم باید حتما adsl باشه یا می تونم از tdlte ایرانسل استفاده کنم.
  سوال دوم اینکه چندتا مودم باید داشته باشیم ۲ تا؟ یکی برای دستگاه یکی برای کامپیوتر؟

  • سلام پاسخ سوال اولتون رو تو کامنت قبل دادم در مورد سوال دومتون هم باید بگم یه مودم کافیه

 9. سلام
  آیا میشه از مودم tdlte ایرانسل استفاده کرد ؟ و آیا باید دستگاه و کامپیوتر به یک مودم وصل باشند؟

  • سلام برای انتقال تصویر به روش ip static میشه از مودم ایرانسل استفاده کرد به شرطی که بهتون ای پی استاتیک بدن. اخیرا ای پی استاتیک رو فقط به سازمان ها میدن و به اشخاص نمیدن

 10. آقا دمتون گرم. ولی من یه مشکلی دارم که حل نمیشه. من وقتی به همون شبکه ای وصلم که دستگاه وی آر وصله تصویر دارم. اما وقتی با اینترنت دیگه ای می رم تصویر ندارم. چه کنم من؟!

  • سلام، خدمات p2p دستگاهتون قطع شده.
   این ممکنه از طرف سرور خدمات دهنده باشه یا isp خودتون

 11. سلام من از سایت ping.eu قسمت chek port زمانی که پورت دستگاه رو میزنم cloose رو نشون میده یه جورایی پدرم در اومده.چندین مورد هست که قبلا هیچ مشکلی نداشته/ولی انگار پورتش بسته شده.اگر کمک کنید ممنون میشم

  • درود بر امیرحسین عزیز ببین عزیزم این تنظیماتی هست که فقط پرووایدر میتونه محدود کرده باشه لطفا با isp خودتون تماس بگیرید و بهشون بگید پورت هارو آزاد کنه

 12. سلام جناب مهندس خسته نباشید
  ببخشید من خیلی تلاش کردم ونتونستم تصویرروروی موبایل انتقال بدم دستگاه DVRبنامUNIQUE VISIONهستش همه تنظیمات روطبق فرمایش شما اجراکردم بازهم نشد ارور10005میده ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • سلام و درود
   دلایل زیادی میتونه داشته باشه مثلا شاید از نرم افزار اشتباهی دارید برای انتقال تصویر استفاده می کنید
   یا اینکه تنظیمات پورت فورواردینگ رو به درستی انجام نمیدید
   یا هم ممکنه اون پورتی که برای انتقال تصویر ازش استفاده می کنید تو دستگاه DVR جواب نده یا اینکه اون پورت توسط شرکت ISP بسته شده.

 13. سلام خسته نباشید
  لطفا نرم افزاری برای انتقال تصویرروی موبایل معرفی بفرماییدکه ازدستگاهDVR -UNIQUE VISIOVبه روی موبایل کارنکنه
  ممنون ازلطفتان

  • سلام تا الان این برند رو کار نکردیم و اطلاعی در این مورد ندارم
   بهتره با سرچ های اینترنتی شرکت تولید کننده یا وارد کننده این برند رو پیدا کنید و از اونا بپرسید.

 14. سلام خدمت شما
  من تو شبکه ای که دستگاه dvr قرار داره یه روتر دارم و کار هماهنگی شبکه وایرلس و کابلی رو انجام میده و در نهایت به مودم وصل میشه
  سوالم اینجاست ip و پورت دستگاه رو روی روتر تنظیمات کنم یا روی مودم؟
  تنظیمات DHCP روی روتر انجام شده و رنج ip دستگاه dvr از رنج ۱۹۲.۱۶۸.۲.۳ و رنج ip مودم ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ هست

  • با سلام وقت شما بخیر سوال خوبی پرسیدین
   با توجه به این که مودم شبکه لوکال را به اینترنت متصل می کند برای انتقال تصویر باید پورت فورواردینگ را روی مودم انجام دهید.

 15. سلام مجدد
  با توجه به اینکه رنج ip دستگاه dvr و ip مودم باهم فرق داره مشکلی ایجاد نمیکنه؟
  من ip دستگاه رو روی مودم با تمام پورت ها فردارو کردم یعنی پورت شروع ۱ و پورت پایان ۶۵۵۳۵ ولی متاسفانه نتیجه نداد.
  به نظر شما مشکل کجاست؟

  • برای انجام عمل پورت فورواردینگ ای پی مودم و ای پی دستگاه dvr یا nvr باید در یک رنج باشند. لطفا رنج هر دو رو یکسان کنید و مجددا تلاش کنید.

 16. سلام وقتتون بخیرمن اگر ای پی استاتیک داشته باشم و مودمم تی پی لینک باشه برای اینکه بتونم به سه تا دستگاه با ای پی استاتیک وصل شم باید از پورت فورواردینگ استفاده کنم مثلا اگر ipیدستگام ۱۹۲.۱۶۸.۱.۲۰۰باشه میتونم پورت ۴۳۴۴بزارم بعد چجوری از یجای دیگه کانکت میتونم بشم به این کامپیوترم یعنی از راه دور تو کرومم ای پی استاتیک مودم رو با پورت بزنم میتونم‌واردشم
  مثلا اگر ای پی استاتیک بنده بفرض ۲.۳۲.۴۰.۹۹:۴۳۴۴رو توی کروم بزنم میتونم کانکت بشم به کامپیوترم توی خونه
  ممنونم راهنماییم کنید

 17. درود به شما عزیز دل سوالی دارم از خدمتتون ایا میتونم ip dynamic با no-ip به ip static تبدیل کنم و در موبایل جایdomain noip را جای ip static ثبت کنم شدنی هست ؟

 18. درود
  یک دستگاه DVR قدیمی دارم ازاینا که سریال نامبرشون 12345679 هست، با ای پی استاتیک میشه تصویر رو انتقال داد؟
  هرکاری کردم نشد میخوام بدونم راه خاصی داره؟

  • سلام بله تقریبا میشه گفت همه دستگاه ها رو میشه با ای پی استاتیک انتقال تصویر داد.
   اگه انتقال تصویر انجام نمیشه دلایل زیادی می تونه داشته باشه ولی اگه فکر می کنید نمیشه چک کنید اگه برای دستگاه اپدیتی وجود داره دستگاه رو اپدیت کنید.

 19. سلام و با تشکر از برنامه آموزشی خیلی خوب شما
  مهندس جان من سه محل جدا دارم با اینترنت که میخوام دوربینها را در جای چهارم ببینم ایا با یک ای پی استاتیک مقدور هست ممنون میشم راهنمایی بفرمائید باز هم تشکر .

  • سلام وقت بخیر ممنون از تمجید شما
   بله انتقال تصویر بر روی گوشی هم با ای پی استاتیک امکان پذیر هست هم با روش p2p
   برای اینکه بتونید همه دوربین ها رو روی یک سیستم کامپیوتر ببینید باید دستگاه dvr یا nvr شما از یک برند باشه و با نصب نرم افزار cms اون برند می تونید با ای پی استاتیک همه رو روی یک سیستم ببینید.

 20. باسلام و خسته نباشید بابت مطالب خوب وفیدتون.مهندس جان نرم افزار موبایل من ad cloud هستش مشکلی که دارم اینه که در قسمت add device نمیتونم گزینه ای برای وارد کردن ای پی استاتیک پیدا کنم ایا همچین چیزی امکان پذیره؟البته الان با p2p انتقال تصویر دارم ولی تصویر قطع و وصلی داره که میخوام با ای پی ولید تصویر بگیرم.خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  • سلام وقت شما بخیر
   بله امکان پذیر هست بعضی از دستگاه ها نرم افزاری که دارن فقط برای انتقال تصویر p2p هست.
   برای انتقال تصویر با ای پی استاتیک باید از نرم افزار دیگه ای استفاده کنید.
   برای پیدا کردن نرم افزار هم باید از شرکت پشتیبان اون برند استعلام بگیرید
   ولی بعضی وقتا با اسکن بارکد سریال دستگاه نرم افزار انتقال تصویر ای پی استاتیک هم دانلود میشه
   با تشکر

 21. نقاط قوت
  • عالی
  نقاط ضعف
  • هیچ

  سلام ممنون از مطالب خوبتون.مهندس جان نرم افزار موبایل دی وی آر من ad cloud هستش. مراحل پورت فورواردینگ رو انجام دادم ولی تو نرم افزار موبایل صفحه یا گزینه مربوطه که باید ای پی استاتیک رو وارد کنم را نداره .خواستم ببینم همچین چیزی ممکنه که نرم افزار فقط قابلیت انتقال تصویرp2pداشته باشه؟
  البته الان توسط p2pانتقال تصویر دارم ولی مشکل داره و میخوام با آی پی استاتیک رو موبایل تصویر بگیرم .سپاسگذارم

 22. سلام بنده همه مراحل رفتم دستگاه آنلاین هست
  روی لبتاب کانفینگ مودم قسمت dmz آی پی دستگاه رو وارد کردم دستگاه که آنلاین شد از طریق برنامه موبایل آی پی استاتیک وارد کردم آی پی استاتیک فعال هست امتحان کردم یوزر پسورد میزنم اما وصل نمیشه تصویر نشون نمی‌ده مشکل از کجاست ؟
  برای دستگاه 192.168.1.10 وارد کردم به مودم همون قسمت همون وارد کردم اما تصویر نشون نمی‌ده ..

  • سلام دوست عزیز
   ببینید در اکثر موارد اینجور مشکلات ناشی از بسته بودن پورت های انتقال تصویر توسط شرکت های اینترنتی هست
   با پشتیبان اینترنت صحبت کنید و این مورد رو باهاشون در میان بگذارید احتمالا مشکلتون حل میشه
   با تشکر

 23. سلام ممنون بابت مطالب خوبتان
  من سوالی داشتم وقتی مودم به dvrوصل میشه میتوان از اینترنت آن را فعال کرد و استفاده شود
  ممنون

 24. سلام ممنونم برای مطالب ارزشمندتان
  خواستم بپرسم شما آموزش تنظیمات دوربین های اسپید دام رو هم دارید .

  • سلام ممنون از کامنت زیباتون
   برای دوربین اسپید دام هنوز محتوایی تولید نکردیم ولی تو برناممون هست

 25. سلام وقت بخیر من چندتا سوال داشتم ببخشید البته.
  اول اینکه مشکل اصلی من اینه که وقتی میرم خونه و از خونه میخام دوربین های مغازه رو چک کنم تا حدود یک ساعت میتونم بعدش مودم میره رو استندبای و تصویر ندارم و حتما باید بیام مغازه به مودم وصل شم که دوباره مودم از استندبای خارج شه که اونم باز برا یک ساعته.ایا با این آموزش شما این مشکل من حل میشه؟
  دوم اینکه دستگاه دی وی آری که خریداری کردم یه ای پی استاتیک هم روش هست آیا این کافیه یا حتما باید از شرکت سرویس دهنده اینترنت ای پی استاتیک جدا بگیرم؟
  اگه ایین مشکل منو حل کنید لطف بزرگی در حقم کردید و کلی ممنونتون میشم.
  مودمم تی پی لینک و دستگاهم داهوآ
  این آموزشی که دادید رو هم هنوز امجام ندادم گفتم اول سوال کنم
  ممنونم

  • سلام وقت شما بخیر من جواب سوالاتونو به ترتیب میگم
   1- مودم نباید بره رو حالت استندبای و این مورد رو باید با مشاوران شرکت اینترنتتون مشورت کنید چون اونا به تنظیمات مودم ها مسلطن و میتونن حلش کنن
   2- خیر ای پی استاتیک رو باید از شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت دریافت کرد و ربطی به دی وی ار نداره
   موفق باشید

 26. سلام
  انشالا همیشه موفق و پیروز باشید و از آنجایی که با سرچ نحوه اتصال دوربین مدار بسته به آی پی استاتیک به سایت شما هدایت شدم خواستم تاکید بیشتر روی کلمه نصب دوربین مداربسته کنم تا زحمات شما برای سایت به این خوبی ، در نتایج گوگل بهتر نمایش داده شود و سهم کوچکی در جبران زحمات و محتوای عالی شما داشته باشم.

  • درود بر شما جناب رحیمی ممنون از اظهار لطفتون
   منظورتون از کلمه نصب دوربین مداربسته اینه که داخل مقالات سایت بیشتر از این عبارت استفاده کنیم؟

   • کلمه فروش دوربین مدار بسته و نصب دوربین مدار بسته برای کار شما نقش پولساز را داره و با توجه به اینکه شما در این زمینه فعالیت دارید با لینک دادن محتواهایی که بازدید بالا دارد به محتوایی که نیاز شما برای فروش و کسب درآمد است ، میتوانید نرخ تبدیل را بالا ببرید.
    موفق و پیروز باشید.

    • درود بر شما جناب رحیمی کاملا درسته
     بله کاملا درسته و ما باید بیشتر به این موارد دقت کنیم. ممنون از کمکتون

 27. باسلام
  بنده تمام مراحل رو طبق راهنمایی شما جهت انتقال تصویر از طریق آی پی ثابت انجام دادم ولی درقسمت تنظیمات مودم قسمت NAT درپایان کار با ارور duplicate port number مواجهه میشوم لطفا راهنمایی بفرمایید، باتشکر

  • سلام
   احتمالا شما یک پورت را دو بار فروارد نموده اید.
   تنظیمات پورت فورواردینگ مودم خود را یک بار بررسی کنید

 28. سلام
  انتقال تصویر روی موبایل با IP Static انجام شده است و با وی پن ان روی موبایل تصویر داریم ولی بعضی مواقع تصویر قطع می شود. گاهی با ریست کردن مودم مشکل حل میشود گاهی نه علت چه چیزی می تواند باشد. قطع و وصلی زیاد دارد. با تشکر

  • سلام اینجور مشکلات از سمت شرکت سرویس دهنده اینرترنت می باشد باید باهاشون تماس بگیرید و در جریان قرارشون بدید اگه حل نشد باید ISP رو تغییر بدید

 29. نقاط قوت
  • بسیار عای

  با سلام ودرود ار سایت شما و توضیحات عالی شما.فقط اینکه از شما خواهش میکنم توضیحات add deviceمطلب اخر رو جاهای که با قرمز نوشتید فقط قسمت پورت تلفن چی باید وارد کنیم

  • درود بر شما
   ببینید برای انتقال تصویر با ای پی استاتیک باید از یک پورت استفاده کرد و این پورت در دستگاه های مختلف متفاوت هست. باید وارد تنظیمات DVR/NVR خود بشید و پورت مربوط به انتقال تصویر را بردارید.
   با تشکر

  • ممنون از بازخورد مثبتتون ما همیشه سعی کردیم مقاله انتقال تصویر با ای پی استاتیک رو اپدیت نگه داریم و این مقاله حاصل سالها تجربه و اپدیت مطالب هست.
   با تشکر

 30. سلام وقت شما بخیر
  خیلی مطلب دراین مورد خوندم شما عالی توضیح دادین.

  یه سوال هم دارم، میشه بدون آی پی ولید با همون آی پی داینامیک که وقتی مودم روشن هست داره انتقال تصویر رو تست کنم؟؟ من میخاستم قبل گرفتن آی پی یه تست انجام بدم ولی اصلن نمیتونم تصویر بگیرم. دستگاه آلباترون هست با مودم zyxel. وقتی با گوشی به همون مودم وصل میشم تصویر میاره ولی اگه از یه اینترنت دیگه بخام ببینم اصلن وصل نمیشه.
  ممنون.

 31. نقاط قوت
  • آموزش ساده و روان
  نقاط ضعف
  • ندیدم

  وقت بخیر مهندس قشقایی بزرگوار دی وی آر هایک ویژن روش انتقال تصویرش تو آی پی استاتیک فرق میکنه؟ واینکه اگه مختصری راهنمایی بفرمایید بقیه راه رو به لطف خدا میرم هم میخام رو پی سی انتقال پیدا کنه هم موبایل

  • سلام وقت شما بخیر
   ممنون از اظهار نظر مثبت شما
   خیر تفاوت محسوسی ندارند ولی طبیعتا تنظیمات دستگاه های ضبط کننده و همین طور مودم های برند مختلف با یکدگیر کمی تفاوت دارند ولی در کل روش کل به یک شکل هشت.
   موفق باشید.

 32. سلام ممنون از توضيحات خوبتون،من مرحله اول ودوم رو انجام دادم ولی چون نرم افزار موبایل سوپر لایو پلاس هست نتونستم نصب کنم در ضمن یوزر پسورد dvrاز کجا پیدا کنم دستگاه وقت روشن شدن پسورد نمیخواد

  • سلام ممنون از اظهار نظر مثبتتون
   یوزر که ادمین هست و پسورد دستگاه رو هم خودتون موقع نصب اولیه باید تنظیم کرده باید
   خیلی از دستگاه های دی وی ار موجود در بازار به طور پیشفرض پسورد ندارند
   داشتن پسورد برای انتقال تصویر دوربین های مداربسته مهم است

 33. نقاط قوت
  • به طور کامل توضیح داده شده بود

  سلام من همه کارها را انجام دادم ولی یه مشکلی که هست تو سایت ping.eu که میرم pocket loss روی ۱۰۰٪ است .
  با isp تناس گرفتم میگه ای پی شما فعاله از طریق پینگ ویندوز چک کردم وصل بود یعنی تای داشت .ولی نمیدونم مشکل از کجاست که انتقال ندارم .ممنون میشم راهنمایی کنین .با سپاس از شما بابت مطالب خوبتون

  • برای انتقال تصویر ممکن است حتی فایروال مودم خلل ایجاد کند پیشنهاد میشود چنانچه تنظیمات را درست انجام داده اید فایروال مودم را غیرفعال کنید

 34. سلام من میخوام رمز ip static یا تنظیمات رو عوض کنم و یه رمز جدید بزارم چون رمز قبلی ام دست یه نفر افتاده و اونم از راه دور نظاره میکنه؛چی طوری تغییر بدم؟ممنون میشم راهنمایی ام کنید

  • سلام
   ای پی استاتیک رمز نداره که بتونید تغییر بدید شما بهتره پسورد دستگاه DVR/NVR رو تغییر بدبد

  • سلام
   برای نمایش تصاویر بر روی pc بستگی به برند نرم افزار های متفاوتی وجود دارد.

 35. نقاط قوت
  • عالی

  سلام. یکی اومد دوربین تحت شبکه و ایپی استاتیک برامون راه اندازی کرده . حالا سوالم اینه که
  ۱. ایا ایشون با داشتن یوزر پس ان وی ار و ای پی استاتیک ما میتونه از جای دیگه دسترسی داشته باشه؟
  ۲. اگه یوزر پس ان وی ار را تغییر بدم با داشتن فقط ایپی میتونه وارد شبکه بشه با توجه به اینکه دوربینها هم شبکه هست و من فقط پس ان وی ار را تغییر بدم
  ۳. ایا پسورد های دوربینها هم باید تغییر کنه که سطح دسترسی از بین بره؟
  تشکر میکنم جواب بدید

  • سلام وقت شما بخیر
   1- بله با داشتن ای پی استاتیک و یوزرنیم و پسورد دستگاه ضبط کننده میتونه ب تصاویر شما دسترسی داشته باشه
   2- بله میشه به شرطی که تنظیمات پورت فورواردینگ برای تک تک دوربین ها هم انجام شده باشه
   3- بعید میدونم تنظیمات پورت فوروارد رو برای تک تک دوربین ها انجام داده باشن ولی بهرحال امکانشم هست پس بهتره رمز همه دوربین ها رو هم تغییر بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه