آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته P2P
آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش p2pReviewed by admin on May 6Rating: 4.5آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش p2pانتقال تصویر دوربین مداربسته به روش P2P هزینه خاصی ندارد و این سرویس بصورت رایگان توسط شرکت سازنده دستگاه دی وی ار در اختیار شما قرار داده می شود- شیراز

امروزه دیدن تصاویر دوربین های مداربسته با موبایل و با سرعت بالا امتیاز بزرگی برای دارندگان این سیستم امنیتی است و دیگر نیاز نیست برای کنترل تصاویر دوربین های خود به مانیتور نمایشگر تصاویر مراجعه کنید. ما در این آموزش قصد داریم دو نوع انتقال تصویر روی بستر اینترنت را به شما معرفی کنیم 1- آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش p2p یا فضای ابری یا cloud server و 2- آموزش انتقال تصویر دوربین های مداربسته به روش ای پی استاتیک

سپس به آموزش کامل انتقال تصویر دوربین های مداربسته روی بستر اینترنت به روش P2P می پردازیم و در پایان مقاله آموزش مربوط به ای پی استاتیک را معرفی خواهیم کرد.

با آیس پلاس ، مرجع دوربین های مداربسته در شیراز و جنوب کشور همراه باشید.

ابتدا این آموزش را بصورت فیلم و سپس متن به شما ارائه می کنیم.

 

آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش p2p

دیدن تصاویر دوربین مداربسته با موبایل

اما شاید شما که در حال حاضر در حال خواندن این مطلب هستید، زیاد در زمینه دوربین مداربسته و انتقال تصویر تخصص نداشته باشید پس کمی ساده تر مطلب را بیان می کنیم. ببینید راه های متنوعی برای انتقال تصویر دوربین مداربسته وجود دارد ولی عموما از دو روش برای این کار استفاده می کنند.

1- انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش P2P

در این روش معمولا شرکت های تولید کننده دوربین های مداربسته سرور هایی برای انتقال تصویر محصولات خود ایجاد نموده تا کاربران آن ها بتوانند براحتی با نصب نرم افزار مربوطه تصاویر دوربین های خود را روی کامپیوتر یا موبایل خود ببینند.

2- انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش IP STATIC

در این روش با استفاده از یک ای پی ثابت (تغییر نکند) دسترسی به تصاویر دوربین های مداربسته را از طریق پورت خواصی روی بستر اینترنت به موبایل یا کامپیوتر خود می دهید.

تفاوت انتقال تصویر P2P و IP STATIC

تفاوت این دو روش بدین صورت است که برای انتقال تصویر از طریق ای پی استاتیک باید ماهانه یا سالانه به شرکت ارائه دهنده اینترنت خود مبلغی را بپردازید ولی در عوض سرعت انتقال تصویر بالاتری دارید و تصاویر دوربین ها خیلی سریعتر روی گوشی موبایل یا لپتاپ شما لود می شود و همچنین انتقال تصویر امن تری نیز خواهید داشت و به سادگی نمی توان به تصاویر دسترسی پیدا کرد.

کاربرد این روش زمانی پر رنگ تر می شود که تعداد دوربین های مداربسته شما زیاد باشد و عمل لود شدن تصاویر همه دوربین ها طولانی شود. پیشنهاد می شود برای تعداد دوربین های بیشتر از 8 عدد از این روش استفاده کنید. 

همچنین ممکن است مدت ها پس از خرید دستگاه DVR ، شرکت سازنده این دستگاه خدمات رایگانش را به کاربران قدیمی خود، کاهش یا قطع نماید که موجب کاهش سرعت یا قطع انتقال تصویر شما می شود و شما به ناچار باید از انتقال تصویر ای پی استاتیک استفاده کنید.

در ضمن سرعت اینترنت اشتراکی شما در سرعت لود تصاویر دوربین های مداربسته بر روی موبایل دخیل است.

از سمت دیگر، انتقال تصویر به روش P2P  یا فضای ابری، هزینه خاصی ندارد و این سرویس بصورت رایگان توسط شرکت سازنده دستگاه DVR یا NVR در اختیار کاربران قرار داده می شود. همامطور که گفته شد این سرویس ممکن از بعد ها دچار مشکل شود و انتقال تصویر دوربین های مداربسته شما با اختلال روبرو شود.

نحوه انتقال تصویر دوربین های مداربسته روی موبایل به روش p2p

برای انتقال تصویر به روش P2P یا فضای ابری همانطور که قبلا نیز گفته شد به ای پی استاتیک نیازی نیست و فقط کافیست تا بارکد سریال دستگاه ضبط کننده را از طریق نرم افزار مربوطه اسکن کنید.

تقریبا می توان گفت همه نرم افزار های انتقال تصویر دوربین مداربسته شبیه به هم هست و ما بدلیل کاربر پسند بودن نرم افزار xmeye از این محیط این اپلیکیشن برای اموزش استفاده می کنیم.

حال همین موارد گفته شده در بالا را با جزئیات بیشتر اجرا کنیم

ابتدا وارد منوی DVR یا NVR خود شوید و از منوی باز شده روی گزینه راهنما یا guide کلیک کنید.

از منوی باز شده روی گزینه next کلید کنید تا صفحه ای ظاهر شود که سه عدد بارکد در آن وجود دارد بارکدهایی با عنوان android  و ios برای دانلود نرم افزار موبال مخصوص DVR است. شما می توانید با اسکن این بارکد ها نرم افزار مخصوص DVR  خود را دانلود کنید حال ما با فرض اینکه نرم افزار دانلود شده xmeye هست بقیه توضیحات را ارائه می دهیم ولی همانطور که قبلا بیان شد تنظیمات همه نرم افزار ها به همین صورت است.

ممکن است تنظیمات همه دستگاه های ضبط کننده به صورت گفته شده نباشد ولی مطمئنا با کمی جستجو در منوی دستگاه خود این بارکد ها را پیدا خواهید کرد.

در کنار این دو بارکد، بارکد دیگری با عنوان SN یا شماره سریال دستگاه وجود دارد که کاربرد آن در ادامه بیان خواهید شد.

اگر موفق به دانلود نرم افزار از طریق بارکد نشدید. می توانید نرم افزار انتقال تصویر را از طریق CD همراه DVR به گوشی خود منتقل کنید. به ادامه آموزش نحوه انتقال تصویر P2P توجه کنید.

حال نرم افزار رو باز کنید

تنظیمات نرم افزار انتقال تصویر دوربین مداربسته

برای ورود لازم به لاگین کردن ( login ) نیست. مطابق شکل از local login  استفاده کنید.

انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش p2p در شیراز

حال از صفحه باز شده مطابق شکل گزینه + بالای صفحه رو انتخاب کنید.

آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش p2p

حال در منوی باز شده اگر نام اکانت و رمز ورود DVR را قبلا تغییر داده اید تیک گزینه advanced رو فعال کنید (تیک گزینه DDNS رو غیرفعال نگه دارید زیرا این تنظیمات مربوط به ای پی استاتیک یا IP STATIC است).

سپس مطابق تصویر و توضیحات زیر تنظیمات را انجام دهید.

کنترل دوربین مداربسته با موبایل

Device name: نام دلخواه شما – مثلا “دوربین های فروشگاه”

Serial number:

 هر دستگاه DVR بارکد خاص خود را دارد. بارکد را از همان صفحه ای که نرم افزار رو دانلود کردید اسکن کنید ولی اینبار بارکد SN را اسکن کنید.

تنظیمات مربوط به یوزرنیم و پسورد رو اگه تغییر داده اید وارد کنید ولی اگه تغییر نداده اید تیک گزینه ADVANCED  را بردارید. اگر فقط رمز DVR را تغییر داده این از کلمه ADMIN برای یوزرنیم استفاده کنید .

تبریگ میگم انتقال تصویر دوربین مداربسته شما به روش P2P انجام شد. الان می توانید از دیدن تصاویر دوربین ها رو گوشی موبایلتون لذت ببرید.

در ادامه توضیحات تکمیلی را ارائه می دهیم

توضیحات تکمیلی در رابطه با نحوه انتقال تصویر P2P

اگه قصد دارید تا انتقال تصویر را بر روی گوشی موبایل شخص دیگری نیز داشته باشید ولی گوشی ان شخص در دسترس شما نیست تا بارکد SN رو اسکن کنید می توانید از اسکن شده بارکد SN در گوشی خود استفاده کنید بدین صورت که فقط کافیست تا متن بارکد را روی گوشی خود کپی و برای شخص مورد نظر ارسال نمایید. و تنظیمات را مطابق توضیحات بالا انجام دهید.

این آموزش برای دی وی ار های AHD و HD و همچنین IP هست و متاسفانه DVR های قدیمی آنالوگ از خدمات انتقال تصویر P2P پشتیبانی نمی کنند و شما حتما باید از IP STATIC برای این کار استفاده کنید.

برای دیدن کاملترین آموزش برای انتقال تصویر به روش ای پی استاتیک کلیک کنید.

لازم به ذکر است که اگر در شیراز هستید و برای انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش p2p به کمک حضوری نیاز داشته باشید از کارشناسان آیس پلاس بخواهید به شما در این امر کمک کنند.

انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش P2P روی موبایل | نحوه انتقال تصویر P2P | انتقال تصویر به روش cloud server یا فضای ابری | دیدن تصاویر دوربین مداربسته با موبایل

برای دیدن سایر آموزش های مکمل در زمینه دوربین مداربسته اینجا کلیک کنید.

۶ دیدگاه برای “آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش p2p”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه