ساختمان امن
تامین امنیت ساختمانReviewed by شهاب قشقایی on Jul 24Rating: 5.0تامین امنیت ساختمانبا توجه به پیچیده تر شدن زندگی اجتماعی، تامین امنیت ساختمان اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. بهترین روش برای تجهیز یک ساختمان به سیستم ضد سرقت چیست؟

ساختمان ضد سرقت

همانطور که می دانید در هر خانه ای لوازم و اشیائی وجود دارد که از ارزش بالایی برای اشخاص آن خانه برخوردار است. و متاسفانه گاها در گوشه و کنار ، اخباری حاکی از سرقت منازل (حتی با وجود دوربین مداربسته) و ربوده شدن اجناسی ارزشمند از این خانه ها به گوشمان می رسد یا در حالت بدتر ، برای خودمان یا نزدیکانمان این اتفاق تلخ رخ داده است. امنیت بعد از سلامتی ارزشمند ترین نعمت برای هر شخصی است که باید در اولویت بالایی در زندگی شخصی و کاری قرار گیرد. پس یکی از ارکان مهم و غیر قابل چشم پوشی ، تامین امنیت ساختمان و مجهز نمودن آن به سیستم ها و تجهیزات امنیتی در جهت حفظ امنیت خانواده و کسب و کار می باشد.

ساختمان ضد سرقت

سیستم های امنیتی مناسب جهت تامین امنیت ساختمان

احتمالا در خیابان و شبکه های اجتماعی با تبلیغات شرکت های مختلف در رابطه با سیستم های ضد سرقت برای ساختمان روبرو شده اید که گاها از تامین امنیت صددرصدی و ضد سرقت بودن مطلق محصولات خود صحبت می کنند. ابتدای امر باید به این نکته توجه کنید که تماااام سیستم های امنیتی قابل نفوذ می باشند و تفاوت ها، در میزان سخت و آسان بودن این نفوذ ، و همچنین مهارت سارق در دور زدن این سیستم ها یا ازکار انداختن آن ها  می باشد.

تامین امنیت ساختمان

پس ما در این مقاله به دنبال بهترین روش برای ایمن نمون ساختمان ، یا به نوعی پیشگیری از سرقت می باشیم نه یک روش مطلق و تخیلی برای تامین امنیت که امکان سرقت را به صفر برساند، که در عمل چنین روشی وجود ندارد.

خب وقتی در مورد ضد سرقت بودن ساختمان صحبت به میان می اید ذهن بیشتر افراد به سمت درب های ضد سرقت سوق پیدا می کند. هرچند که درب های ضد سرقت از محبوبیت بالایی برخوردار هستند ولی هیچگاه نتوانسته اند در مقابل سارقان حرفه ای رزومه خوبی از خود به جای بگذارند و دلیل این امر این است که هرچقدر هم این نوع درب ها از مصالح و متریال مقاومی ساخته شده باشند در اخر به یک قفل نیاز دارند که باز کردن قفل ها برای سارقان حرفه ای یک عمل ساده و پیش پا افتاده می باشد.

در بعضی موارد نیز شاهد استفاده از سگ های نگهبان برای تامین امنیت یک ساختمان یا محیط می باشیم که مقابله با این نوع سیستم امنیتی ، از درب های ضد سرقت راحت تر است چرا که این سگ های نگهبان با خوردن یک تیکه گوشت مسموم، به خوابی عمیق فرو می روند.

بهترین روش برای ضد سرقت نمودن ساختمان چیست؟

ما در اینجا قصد دارید بهترین روش برای تامین امنیت یک ساختمان ، که حاصل از ترکیب دو سیستم پر طرفدار می باشد را برای شما تشریح کنیم. سیستم دوربین مداربسته و دزدگیر های اماکن با هم در یک ساختمان با نقش مکمل یکدیگر را ایفا می کنند و تا حدود زیادی امکان سرقت از منزل را کاهش می دهد.

ترکیب سیستم دوربین مداربسته و سیستم دزدگیر اماکن با هم بهترین سیستم امنیتی برای ساختمان شما

احتمالا با دوربین های مداربسته آشنایی خوبی داشته باشید و این نوع سیستم ها را در مکان های مختلفی اعم از فروشگاه ها، بانک ها، اماکن خصوصی و عمومی مختلف ، جهت تامین امنیت ساختمان ، به وفور دیده باشید.

دوربین مداربسته تامین امنیت ساختمان

همانطور که می دانید این دوربین های مداربسته تصاویر گرفته شده را روی یک هارد دیسک ذخیره می کنند تا در صورت نیاز ، با مراجعه به هارد دیسک ، تصاویر ضبط شده را مشاهد و معمای احتمالی را حل کرد.

به جرات می توان گفت که محبوب ترین سیستم امنیتی ، دوربین مداربسته می باشد ولی این محبوبیت باعث نمی شود که این نوع سیستم ، یک ساختمان را به ساختمانی ضد سرقت تبدیل کند. چرا که می توان با پوشاندن صورت و قطع نمودن کابل دوربین ها ، این سیستم ها رو بدون دیده شده صورت سارق از کار انداخت. پس این سیستم نیازمند داشتن یک مکمل قوی و حرفه ای می باشد.

دزدگیر اماکن ، بهترین مکمل برای دوربین مداربسته

بهترین مکمل برای دوربین های مداربسته ، دزدگیر های اماکن می باشد. نحوه کار دزدگیر های اماکن بدین صورت است که با اتصال سنسور های مختلف مانند سنسور های حرکتی (که با دیدن حرکت غیر مجاز در محیط سیگنال الارم ، به دستگاه مرکزی خود ارسال میکند.) ، سنسور درب و پنجره (که با باز شدن درب و پنجره سیگنال الارم ، به دستگاه مرکزی خود ارسال میکند.) سنسور شکستن شیشه ، سنسور لیزری خطی و …

با الارم دادن هر یک از این سنسور ها ، دستگاه مرکزی فرمان های از پیش تعریف شده را اجرا می کند که در اکثر موارد این فرمان ها می تواند به صدا دراوردن آژیر ها ، تماس با مالکین ساختمان یا روشن کردن یک وسیله برقی ، ضبط صدای محیط و … باشد.

دزدگیر اماکن

پس تجهیز یک ساختمان به دوربین های مداربسته و دزدگیر های اماکن می تواند بهینه ترین روش برای ضد سرقت نمودن ساختمان یه به اصطلا دقیق تر تامین امنیت ساختمان باشد. چرا که دوربین های مداربسته به صورت فول تایم در حال ضبط تصاویر می باشند و در صورت پوشیده بودن صورت سارق ، سنسور های امنیتی حرکت ها و اعمال سارق را شکار کرده و آژیر ها را به صدا دراورده و در لحظه با مدیران ساختمان تماس تلفنی برقرار کرده و موارد را گزارش می دهد.

لازم به ذکر است که تقریبا همه دزدگیر های اماکن باتری دارند تا در صورت قطع شدن جریان برق ، بدون کوچکترین خللی، به کار خود ادامه دهند و برای دوربین های مداربسته نیز می توان از یک دستگاه UPS استفاده کرد تا در صورت قطع جریان برق این دوربین ها نیز به کار خود ادامه دهند.

مشاوره و راهنمایی جهت بهترین انتخاب و خرید دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن

اگر به لطف این مقاله تصمیم گرفتید که از ترکیب دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن برای تامین امنیت ساختمان خود استفاده کنید حتما در انتخاب دوربین مداربسته خود دقت کنید تا بهترین کارایی را داشته باشد. ما برای بهترین انتخاب شما آموزشی تهیه کرده این که این آموزش را تحت عنوان راهنمای خرید دوربین مداربسته منتشر کرده ایم. حتما این آموزش را مطالعه کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

حال که درباره انتخاب دوربین های مداربسته اطلاعاتی کسب کردید می توانید برای جزئات بیشتر به دسته بندی های سایت ، مراجعه کرده و مشخصات محصول مورد نیاز خود را بررسی کنید.

برای انتخاب دزدگیر نیز می توانید از بهترین دزدگیر های ایرانی که در سایت آیس پلاس منتشر شده است دیدن نمایید و امکانات هر کدام را جداگانه مطالعه کنید.

لازم به ذکر است که نصب این سیستم ها از اهمیت بالایی برخوردار است و از یک نصاب با تجربه بخواهید که این تجهیزات را برای شما به بهترین نحو نصب کند.

پیشنهاد می کنیم آموزش بی نظیری که در رابطه با نصب دوربین مداربسته منتشر کرده ایم را مطالعه کنید تا قبل از نصب این سیستم ها ، دید خوبی از بهترین و بهینه ترین روش برای نصب این سیستم ها داشته باشید.

در پایان بگم که اگر در شیراز هستید می توانید از کارشناسان آیس پلاس بخواهید از مکان شما بازدید کنند و بهترین پیشنهاد را جهت نقاط بهینه برای نصب دوربین های مداربسته و تعداد دوربین مورد نیاز، به شما ارائه دهند.

۲ دیدگاه برای “تامین امنیت ساختمان”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه